Home / Actual / FC Precizia Săcele confirmă forma bună – victorie cu ACSM Codlea, o candidată la promovare

Meci foarte bun făcut de fotbaliștii săceleni weekendul trecut, pe teren propriu, în compania ACSM Codlea. Așa cum scriam în preambulul etapei, săcelenii aveau ocazia să demonstreze că au o valoare superioară locului pe care îl ocupă în clasament, și au făcut-o.

Favorită la promovare, echipa din Codlea aflată pe locul al 2-lea înaintea meciului de la Săcele, a reușit să păstreze tabela neschimbată până la pauză. Imediat după revenirea de la cabine, Coman care este golgeterul la zi al ligii a 4-a cu 24 de goluri, a reușit să deschidă scorul în minutul 48. Singurul gol al oaspeților a venit după 10 minute, dar restabilirea egalității i-a ambiționat și mai mult pe săceleni care până la final au mai punctat de 3 ori. Un autogol în min 70, Bleambu în min 76 și Coman din nou în min 92 au dus scorul la 4-1 pentru echipa noastră. O victorie meritată, ce o îndepărtează pe Codlea de visul promovării și consolidează locul echipei din Săcele în clasament, poziție ce poate fi îmbunătățită în ultimele etape ale campionatului.

Juniorii săceleni au reușit un 3-0 sec împotriva rivalilor din Codlea, după un meci dominat cap-coadă de o echipă săceleană foarte motivată să căștige din nou titlul. Cele 3 goluri au fost marcate de Fekete Robert, Blega Ștefan și Linguraru Radu George, pe lângă acestea fiind consemnate și multe ratări din partea săcelenilor. Astfel, juniorii se păstrează pe locul 1 în clasament la 6 puncte de ocupanta locului 2, câștigarea medaliilor de campioni fiind doar o chestiune de timp credem noi.

↓ Citește și despre Prima ediție a concursului “Piatra Mare Trail Running”↓

Prima ediție a concursului “Piatra Mare Trail Running” și-a stabilit câștigătorii