Home / Actual / F.C. Precizia Săcele bate pe Chimia Victoria şi speră din nou la primele 5 locuri

După semi-eșecul din deplasarea de la Bran, când nu au reuşit să învingă ultima clasată din Liga a IV-a, săcelenii s-au revanşat sâmbătă, pe teren propriu.

Adversara a fost CS Chimia Oraşul Victoria, locul al nouălea în ligă, o vecină de clasament a celor de la FC Precizia Săcele. 4-2 pentru gazde a fost scorul final, pentru săceleni marcând Dumitraş o dublă în minutele 2 şi 68, Ştefan 10 şi Coman în minutul 40. Scorul pauzei a fost 3-1, acelaşi rezultat, de data aceasta final consemnându-se în partida juniorilor.

În urma acestei victorii, deşi nu au urcat deocamdată în clasament, săcelenii se apropie la doar 3 puncte de locul al şaptelea.