Home / Actual / Urmărești Olimpiada de la Rio? Programul aici!

Urmărești Olimpiada de la Rio? Programul aici!

Sâmbătă, 6 august

Duminică, 7 august

 

TVR 114.30 Canotaj, spadă feminin

15.30 Handbal feminin  Norvegia – Brazilia

17.00 Tenis

20.40 Handbal feminin Rusia – Koreea de Sud

22.00 Spadă (semifinale)

23.15 Spadă (finale)

23.00 Tenis

01.50 Handbal feminin România-Angola

04.00 Nataţie

 

TVR 114.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă, box

20.30 Gimnastică feminin calificări

21.30 Judo, tenis de masă, haltere

00.00 Fotbal Argentina- Algeria

02.30 Gimnastică feminin calificări

04.00 Nataţie

 

TVR 215.00 Polo masculin Serbia-Ungaria

16.00 Judo feminin şi masculin

16.30 Gimnastică masculin calificări, spadă

20.30 Gimnastică masculin calificări

21.30 Judo feminin şi masculin

00.30 Gimnastică masculin calificări

02.30 Volei feminin Rusia-Argentina

04.35 Volei feminin Serbia-Italia

 

TVR 215.45 Gimnastică feminin calificări

17.30 Gimnastică feminin calificări

19.00 Nataţie, haltere, box

20.15 Baschet masculin Brazilia-Lituania

22.00 Tenis

23.30 Gimnastică feminin calificări

01.00 Baschet masculin Spania-Croatia

02.30 Volei masculin Rusia-Cuba

04.35 Volei masculin Argentina-Iran

 

TVR 316.00 Călărie – dresaj individual

17.15 Tenis de masă

18.30 Hochei pe iarbă masculin Belgia-Marea Britanie

20.15 Baschet masculin  Australia – Franţa

22.00 Tenis de masă

23.30 Volei pe plajă masculin Olanda-Rusia

00.30 Tenis

01.00 Baschet  masculin  China-SUA

02.45 Tenis, tenis de masă

TVR 315.30 Handbal masculin Croaţia-Qatar

17.30 Handbal masculin Suedia-Germania

19.00 Fotbal Fiji-Mexic

21.00 Fotbal Honduras – Portugalia

23.00 Rugby feminin – sferturi de finală

00.00 Fotbal Suedia – Nigeria

02.30 Hochei pe iarbă masculin Australia-Spania

04.00 Volei pe plajă feminin Italia-Canada

05.00 Volei pe plajă masculin Rusia-Polonia

Luni, 8 august

Marţi, 9 august

 

TVR 114.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masa, tir

20.00 Tenis

22.40 Handbal feminin Brazilia – România

01.00 Baschet masculin SUA-Venezuela

02.45 Tenis

04.00 Nataţie

 

TVR114.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă

17.30 Handbal masculin Germania-Polonia

20.15 Baschet masculin Spania-Brazilia

22.00 Gimnastica feminin – concursul pe echipe

00.10 Tenis

04.00 Nataţie

 

TVR 215.30 Handbal feminin  Coreea de Sud -Suedia

17.30 Handbal feminin  Franţa-Rusia

19.00 Nataţie

20.40 Handbal feminin Spania-Norvegia

22.00 Gimnastică masculin – concurs echipe

01.00 Haltere

02.30 Volei feminin Rusia-Coreea de Sud

04.30 Baschet masculin China-Franţa

 

TVR 215.30 Handbal masculin  Qatar-Franţa

17.35 Volei masculin Franţa-Mexic

19.00 Nataţie

21.00 Volei masculin Italia-SUA

22.40 Handbal masculin Brazilia-Slovenia

00.15 Haltere, box

02.30 Volei masculin Cuba-Egipt

04.30 Baschet masculin Argentina –Croaţia

 

TVR 315.30 Volei feminin China-Italia

17.00 Hochei pe iarbă masculin Germania-India

18.45 Călărie

19.30 Hochei pe iarbă feminin Noua Zeelandă-Germania

22.00 Sărituri în apă

23.30 Volei pe plajă feminin Olanda-Costa Rica

00.30 Rugby feminin – finale

01.30 Polo masculin Japonia-Brazilia

02.50 Polo masclulin Croaţia-Muntenegru

04.35 Volei feminin Brazilia-Argentina

TVR 315.00 Tir cu arcul

16.00 Volei pe plajă masculin Brazilia-Canada

17.00 Volei pe plajă masculin SUA-Mexic

18.00 Rugby masculin Marea Britanie-Kenya

18.30 Hochei pe iarbă masculin Germania-Irlanda

20.00 Călărie obstacole – finala

21.30 Judo, haltere, tenis de masă

22.00 Sărituri în apă

00.00 Fotbal feminin Columbia-SUA

03.00 Volei pe plajă feminin Germania-Olanda

04.35 Volei masculin Brazilia-Canada

Miercuri, 10 august

Joi, 11 august

 

TVR 114.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă

17.30 Handbal feminin România – Muntenegru

20.40 Handbal feminin Rusia – Suedia / sabie (Dolniceanu)

22.00 Gimnastică masculin individual

01.00 Baschet masculin Australia – SUA

02.45 Sabie, tenis de masă

04.00 Nataţie

 

TVR 114.30 Canotaj, spadă echipe feminin, box, tenis de masă

20.15 Baschet masculin Brazilia-Croaţia, spada feminin echipe

22.00 Gimnastica feminin individual-compus

00.30 Spadă feminin echipe

01.50 Handbal masculin Slovenia-Suedia

04.00 Nataţie

 

TVR 215.30 Handbal feminin Brazilia-Spania

19.00 Nataţie

18.45 Sabie

20.15 Baschet masculin Franţa-Serbia

22.00 Fotbal Germania-Fiji

00.30 Sabie

01.50 Handbal feminin Olanda-Coreea de Sud

04.00 Fotbal Danemarca-Brazilia

TVR 215.30 Volei masculin Iran-Cuba

18.00 Tenis

20.40 Handbal masculin Danemarca-Croaţia

23.00 Spadă feminin – echipe

01.00 Baschet masculin Nigeria-Spania

02.30 Tenis de masă

04.30 Baschet masculin Lituania-Argentina

 

TVR 316.00 Hochei pe iarbă feminin Spania-Noua Zeelandă

18.00 Volei pe plajă feminin Olanda-Australia

19.00 Fotbal Argentina-Honduras

21.00 Volei feminin SUA-Serbia

23.00 Rugby – sferturi de finală

00.00 Tir cu arcul

01.00 Fotbal Columbia-Nigeria

03.00 Volei pe plajă feminin SUA-Elveţia

04.35 Volei feminin Brazilia-Japonia

TVR 315.00 Golf

16.00 Volei pe plajă feminin Brazilia-Polonia

17.00 Volei pe plajă masculin Canada-Cuba

18.00 Golf

19.00 Nataţie

21.30 Judo, tir cu arcul

00.20 Ciclism masculin finala echipe

00.30 Rugby masculin

02.30 Volei masculin Italia-Mexic

04.35 Volei masculin Brazilia-SUA

 

Vineri, 12 august

Sâmbătă, 13 august

 

TVR 114.30 Canotaj

15.30 Atletism

20.40 Handbal feminin România-Spania

22.40 Handbal feminin Muntenegru-Norvegia

01.00 Baschet masculin SUA – Serbia

02.20 Atletism

 

TVR 115.30 Atletism

20.15 Baschet masculin Argentina-Brazilia

22.00 Tenis

01.00 Baschet masculin Spania-Lituania

02.00 Atletism

 

TVR 215.30 Canotaj, judo, haltere, tenis, tenis de masă

20.00 Nataţie

21.40 Tenis de masă, judo

01.00 Haltere

04.00 Nataţie

TVR 214.50 Canotaj, tenis de masă

17.30 Handbal masculin Croaţia-Franţa

19.00 Tenis

20.40 Handbal masculin Danemarca-Qatar

23.00 Box, haltere, tenis de masă

04.00 Nataţie

 

TVR 315.00 Badminton

17.00 Volei pe plajă

18.30 Hochei pe iarbă masculin India-Canada

20.15 Baschet masculin China-Australia

22.20 Ciclism, tir cu arcul

23.00 Box

02.30 Volei feminin Rusia-Japonia

04.35 Volei feminin Brazilia-Coreea de Sud

TVR 314.00 Badminton

16.00 Hochei pe iarbă feminin

18.00 Volei pe plajă

19.00 Fotbal – sferturi de finală

21.00 Volei pe plajă

22.00 Ciclism

01.00 Fotbal – sferturi de finală

02.30 Volei masculin Canada-Mexic

05.35 Volei masculin Brazilia-Italia

Duminică, 14 august

Luni, 15 august

 

TVR 115.30 Handbal feminin Muntenegru-Brazilia

17.00 Box, lupte

20.00 Gimnastică finale pe aparate

22.40 Handbal feminin Norvegia-România

02.20 Atletism

 

TVR 115.30 Atletism

20.00 Gimnastică – finale pe aparate

22.00 Lupte, box

01.00 Baschet masculin Spania-Argentina

02.15 Atletism

04.30 Baschet masculin Lituania-Croaţia

TVR 215.30 Volei feminin Serbia-Olanda

15.30 Maraton feminin

18.00 Tenis

20.15 Baschet masculin SUA-Franţa

22.00 Gimnastică – finale pe aparate

23.00 Spadă masculin echipe

01.30 Handbal feminin Olanda-Rusia (înregistrare)

04.30 Baschet masculin China-Serbia

TVR 215.00 Canoe, lupte, tenis de masă, box

20.40 Handbal masculin Franţa-Danemarca

22.15 Tenis de masă

01.00 Haltere

02.30 Volei masculin Italia-Canada

04.35 – 06.20 Volei masculin Brazilia-Franţa

TVR 313.00 Golf

14.00 Badminton

16.00 Hochei pe iarbă – sferturi de finală

18.50 Polo masculin Muntenegru-Spania

20.10 Polo masculin Austria-Grecia

22.00 Volei pe plajă – sferturi de finală

23.00 Lupte

01.00 Ciclism

02.50 Polo masculin Brazilia-Ungaria

04.35 Volei feminin Brazilia –Rusia

TVR 315.30 Handbal masculin Polonia-Slovenia

17.00 Înot sincron

19.15 Echitaţie (dresaj)

20.15 Baschet masculin Nigeria-Brazilia

22.00 Volei pe plajă masculin – sferturi de finală

22.50 Ciclism

01.50 Handbal masculin Croaţia-Tunisia

03.20 Tenis de masă

Marţi, 16 august

Miercuri, 17 august

 

TVR 115.30 Atletism

20.00 Gimnastică – finale pe aparate

23.00 Handbal feminin – sferturi de finală

01.00 Haltere

02.30 Handbal feminin – sferturi de finală

 

TVR 115.30 Atletism

20.30 Baschet masculin – sferturi de finală

23.45 Atletism

 

TVR 215.00 Canoe

16.00 Handbal feminin – sferturi de finală

17.00 Tenis de masă

19.30 Handbal feminin – sferturi de finală

21.30 Haltere, lupte

00.00 Volei feminin – sferturi de finală

02.15 Atletism

 

TVR 215.00 Canoe, lupte

17.00 Baschet masculin – sferturi de finală

19.00 Fotbal – semifinale

22.00 Fotbal – semifinale

00.45 Baschet masculin – sferturi de finală

02.30 Baschet masculin – sferturi de finală

04.15 Baschet masculin – sferturi de finală

 

TVR 316.00 Volei feminin – sferturi de finală

18.00 Hochei pe iarbă – semifinale

20.00 Înot sincron

21.10 Polo – sferturi de finală

22.30 Ciclism

01.30 Tenis de masă, haltere

04.15 Volei feminin – sferturi de finală

TVR 315.00 Handbal masculin – sferturi de finală

17.00 Gimnastică – gala de premiere I

21.00 Gimnastică – gala de premiere II

23.00 Handbal masculin – sferturi de finală

01.30 Tenis de masă

04.15 Volei masculin – sferturi de finală

06.00 Volei pe plajă – finale

Joi, 18 august

Vineri, 19 august

 

TVR 115.30 Atletism

20.00 Atletism, box

21.30 Handbal feminin – semifinale

02.30 Handbal feminin – semifinale

04.15 Volei feminin – semifinale

 

TVR 115.00 Canoe, lupte, gimnastică ritmică

20.00 Box

21.30 Handbal masculin – semifinale

23.30 Fotbal feminin – finala

02.10 Atletism

 

TVR 215.00 Canoe sprint

18.20 Polo masculin – semifinale

21.00 Baschet feminin – semifinale

22.30 Polo masculin – semifinale

00.35 Atletism

 

TVR 214.30 Badminton

19.00 Volei masculin – semifinale

21.00 Ciclism BMX – finale

21.30 Baschet masculin – semifinale

01.00 Baschet masculin – semifinale

04.15 Volei masculin – semifinale

 

TVR 314.30 Triatlon, badminton

19.00 Volei feminin – semifinale

21.00 Box

22.00 Sărituri în apă

23.30 Hochei pe iarbă – finală masculin

02.00  Taekwondo

04.00 Volei pe plajă masculin – finala mică

06.00 Volei pe plajă masculin – finala

TVR 315.00 Taekwondo

18.00 Înot sincron

19.10 Echitaţie – obstacole

21.00 Gimnastică ritmică, box

23.00 Hochei pe iarbă feminin – finala

02.30 Handbal masculin –  semifinale

Sâmbătă, 20 august

Duminică, 21 august

 

TVR 115.00 Canoe, lupte, gimnastică ritmică

20.00 Box

21.30 Handbal feminin – finala

23.30 Fotbal masculin – finala

02.10 Atletism

 

TVR 116.30 Handbal masculin – finala mică

20.00 Handbal masculin – finala

01.15 Ceremonia de închidere

TVR 214.30 Badminton

17.00 Triatlon feminin –  finala

19.00 Fotbal masculin – finala mică

21.20 Gimnastică ritmică

23.50 Polo masculin – finala

04.15 Volei feminin – finala

 

TVR 215.30 Volei masculin – finala mică

17.30 Baschet masculin – finala mică

19.15 Volei masculin – finala

21.45 Baschet masculin – finala

TVR 313.00 Golf, taekwondo

17.30 Handbal feminin – finala mică

19.00 Polo masculin – finala mică

21.30 Baschet feminin – finala

02.00 Taekwondo

TVR 314.30 Lupte, maraton, gimnastică ritmică

18.30 Ciclism – mountain bike

20.00 Box

Leave a Reply