Home / Actual / Victorie pentru Precizia Săcele în fața unui adversar dificil

Victorie pentru Precizia Săcele în fața unui adversar dificil

Precizia Săcele a reușit să câștige cele 3 puncte puse în joc în urma victoriei cu 3-1 în fața celor de la Olimpic Zărnești, o echipă cu pretenții din Liga a IV-a brașoveană.

După o primă repriză reușită, în care săcelenii au marcat de două ori prin Bilivolschi și Galborcea, în cea de-a doua repriză oaspeții au echilibrat meciul și au marcat și ei o dată, însă diferența era deja de 3-0 datorită golului reușit de Bleambu, intrat dupa pauză.

În partida juniorilor, Precizia Săcele a câştigat în faţa celor de la Zărneşti cu scorul de 4-1.

În Liga a V-a, FC Precizia Săcele II a terminat la egalitate 3-3 cu Bucegi Moieciu.