Home / Actual / Victorie cu Steaua și calificare la Turneul Final pentru CSR Săcele U16

Victorie cu Steaua și calificare la Turneul Final pentru CSR Săcele U16

Meci foarte bun făcut de rugbyștii U16 duminică 7 mai în capitală pe terenul echipei Steaua București! Săcelenii aveau nevoie de o victorie pentru a-și asigura locul 3 în campionat, poziție care le-ar fi garantat calificarea pentru Turneul Final la care vor participa cele mai bune 8 echipe din țară!

Săcelenii au început ezitant meciul, fiind conduși cu 7-0 după doar câteva minute, însă și-au revenit repede și până la pauză conduceau cu 17-7. A doua repriză a fost la discreția săcelenilor, care scăpați de emoțiile startului de meci au început să domine și să controleze jocul pe care l-au încheiat cu o frmoasă victorie scor 25-12.