Home / Actual / Sezonul de iarna continua pentru Dana Haralambie

Sezonul de iarna continua pentru Dana Haralambie

Săceleanca Dana Haralambie s-a clasat pe poziția a 32-a în etapa de Cupă Mondială disputată ieri la Ceaikovski. Săritoarea românca a avut o evolutie care a măsurat 84 de metri, cu 11 mai puțin decât punctul de construcție al trambulinei. Doar patru zecimi de punct i-au lipsit Danei pentru a se califica în manșa secundă, locul 30 fiind ocupat de către nipona Kaori Iwabuchi.

Etapa de astăzi a fost câștigată de către Sara Takanashi, care a ajuns la a patra victorie stagionala din tot atâtea posibile și care conduce detașat în ierarhia generală. Podiumul a fost completat de către nemțoaica Carina Vogt și reprezentanta gazdelor Irina Avakumova.

Astăzi va avea loc încă o etapă individuală feminină tot pe trambulina din Ceaikovski. Dana Haralambie va fi din nou la startul competiției, care va fi transmisă în direct de Eurosport 2 cu începere de la ora 13:30. Să o urmărim împreună, dragi prieteni, în speranța unui rezultat care să ne facă să fim mândri de Dana.