Home / Actual / Mulți nervi și multe goluri la partida dintre F.C. Precizia Săcele – A.S. Viitorul Ghimbav 2014

Venită după o victorie în deplasare, F.C. Precizia Săcele a fost învinsă acasă de A.S. Viitorul Ghimbav 2014 cu scorul de 2-3, într-o partida cu 3 lovituri de pedeapsă, o eliminare și mulți nervi.

Precizia Săcele a condus la pauză cu 1-0 prin golul marcat din penalty de Coman, în minutul 19. Același Ioan Coman a fost protagonistul celui mai controversat moment al partidei, petrecut în minutul 40, când arbitrul Felix Butcaru l-a eliminat pentru injurii. Un moment nefericit pentru Precizia Săcele, care a resimțit în partea a doua a meciului această eliminare, deși a condus cu 2-o din minutul 52, cand Nicodim a mărit diferența tot din penalty.

A urmat o răsturnare spectaculoasă de rezultat, pe o cădere a gazdelor săcelene, care au criticat dur arbitrajul prin vocea lui Aurel Bărbuță, directorul sportiv al clubului, acesta considerând că a fost viciere clară de rezultat:

Așteptăm măsuri corecte de sancționare față de această viciiere de rezultat făcută de acest domn Butnariu. Acest domn nu a greșit întâmplător! Pe cine deranjăm? Domnilor, haideți să terminam odată cu mizeria și să încercăm să avem un fotbal curat și corect.

Aurel Bărbuță – AS FC Precizia Săcele

A.S. F.C. Precizia Săcele – A.S. Viitorul Ghimbav 2014 2-3
Au marcat: Coman 19 din 11 m, Nicodim 52 din 11 m respectiv Popa 61 din 11 m, Gal 64 și Vrânceanu 76.

În partida juniorilor, a fost 12-0 pentru FC Precizia Săcele!