Home / Actual / Infrangere pentru FC Precizia Sacele in campionat

Infrangere pentru FC Precizia Sacele in campionat

Perioada invincibilă a celor de la FC Precizia Săcele în meciurile de acasă s-a încheiat duminică, în etapa de Liga a V-a, când oaspeţii de la Zarneşti au plecat de la Săcele cu toate cele 3 puncte. A fost pentru săceleni prima înfrângere pe teren propriu după 1 an, scorul final fiind de 1-2.

Precizia a început jocul cu stângul, primele 20 de minute au fost oaspeţii cei care au condus jocul, totuşi până la pauză nu s-a marcat nici un gol, 0-0.

Repriză a doua a fost dominată de FC Precizia Săcele,  Zarneşti jucând pe contra-atac.  Mărăcineanu, Năsui şi Aftimioaie au fost oamenii cu ratările în tabăra săceleana, portarul oaspeţilor având o evoluţie apreciată, în urma căreia şi-a ţinut echipa în meci. Adversari au ştiut să folosesca la maxim puţinele ocazii avute şi au marcat 2 goluri. Pentru FC Precizia Săcele a marcat Năsui.