Home / Actual / FC Precizia Săcele remiză în deplasarea de la Codlea

FC Precizia Săcele remiză în deplasarea de la Codlea

Fotbaliştii săceleni continuă seria de rezultate pozitive, chiar dacă nici în această etapă nu au caştigat. FC Precizia Săcele s-a deplasat la ocupanta locului secund, ACSM Codlea, una dintre echipele cu pretentii la promovarea din Liga a IV-a, la mare luptă cu Cetetea Raşnov.

F.C. Precizia Săcele

Pentru Codlea a marcat Albu, în minutul 34, Precizia a egalat printr-un autogol al lui Stamatin, scorul pauzei fiind şi cel final, de 1-1.

Săceleni au jucat în formula: Coman, Dobrean, Dumitras, Gologan, Moldoveanu, Preda, Staicu, Stan, Stefan, Todor, Tutu (pe parcurs au intrat si Dragomir, Iliescu, Nasui).

1 A.C.S. Olimpic Cetate Rasnov 18 12 6 0 54-10 42p +15
2 A.C.S.M. Codlea 18 11 6 1 49-14 39p +12
3 C.S. Inter Cristian 18 11 4 3 59-18 37p +10
4 A.S. Viitorul Ghimbav 2014 18 10 7 1 38-15 37p +10
5 A.S. Aripile Braşov 18 11 4 3 32-19 37p +10
6 A.C.S. Hălchiu 2013 18 10 4 4 35-18 34p +7
7 A.S.F. Zărneşti 18 10 2 6 49-29 32p +5