Home / Actual / (VIDEO) Victorie muncita pentru rugbystii CS Rugby Sacele – Cristian cu adversara Golescu-Pantelimon

Victorie muncită. dar meritată pentru echipa selecționată din jucători ai CSU CSR Săcele și RC Cristian.

Aceștia s-au impus după un meci foarte dificil cu 8-7 (8-7) împotriva celor de la CTD Golescu /ACSOV Pantelimon.

Oaspeții au deschis scorul după un eseu de penalitate, însă băieții noștri au revenit până la pauză și au condus cu 8-7.

În repriza a doua, una foarte spectaculoasă și disputată nu s-au mai înscris puncte și astfel gazdele au reușit să îi bucure pe spectatorii prezenți în numar foarte mare la acest prim meci al campionatului.

Felicitări jucătorilor și celor care au fost aproape de ei!

Mulțumiri și publicului ce a susținut fără pauză echipa!