Home / Sport / Programul meciurilor Campionatului Mondial de fotbal din Brazilia

Programul meciurilor Campionatului Mondial de fotbal din Brazilia

Programul și televizările meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal, Brazilia 2014

cupa mondiala12 iunie:

Grupa A: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, ora 23.00, TVR 1;

13 iunie:

Grupa A: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19:00, TVR 1;

Grupa B: Spania – Olanda, la Salvador, ora 23:00, TVR 1;

Grupa B: Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01:00, TVR 1;

14 iunie:

Grupa C: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1;

Grupa D: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22:00, TVR 1;

Grupa D: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01:00, TVR 1;

Grupa C: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, ora 04:00, TVR 1;

15 iunie:

Grupa E: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, ora 19:00, TVR 1;

Grupa E: Franţa – Honduras, la Porto Alegre, ora 22:00, TVR 1;

Grupa F: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01:00, TVR 1;

16 iunie:

Grupa G: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 19:00, TVR 1;

Grupa F: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 22:00, TVR 1;

Grupa G: Ghana – SUA, la Natal, ora 01:00, TVR 1;

17 iunie:

Grupa H: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1;

Grupa A: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22:00, TVR 1;

Grupa H: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01:00, TVR 1;

18 iunie:

Grupa B: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19:00, TVR 1;

Grupa B: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22:00, TVR 1;

Grupa A: Camerun – Croaţia, la Manaus, ora 01:00, TVR 1;

19 iunie:

Grupa C: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19:00, TVR 1;

Grupa D: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, ora 22:00, TVR 1;

Grupa C: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01:00, TVR 1;

20 iunie:

Grupa D: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19:00, TVR 1;

Grupa E: Elveţia – Franţa, la Salvador, ora 22:00, TVR 1;

Grupa E: Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 01:00, TVR 1;

21 iunie:

Grupa F: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1;

Grupa G: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22:00, TVR 1;

Grupa F: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01:00, TVR 1;

22 iunie:

Grupa H: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19:00, TVR 1;

Grupa H: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22:00, TVR 1;

Grupa G: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01:00, TVR 1;

23 iunie:

Grupa B: Australia – Spania, la Curitiba, ora 19:00, TVR 1;

Grupa B: Olanda – Chile, la Sao Paulo, ora 19:00, TVR 1;

Grupa A: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23:00, TVR 1;

Grupa A: Croaţia – Mexic, la Recife, ora 23:00, TVR 2;

24 iunie:

Grupa D: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19:00, TVR 1;

Grupa D: Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 2;

Grupa C: Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23:00, TVR 2;

Grupa C: Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23:00, TVR 1;

25 iunie:

Grupa F: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, ora 19:00, TVR 1;

Grupa F: Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, ora 19:00, TVR 2;

Grupa E: Honduras – Elveţia, la Manaus, ora 23:00, TVR 2;

Grupa E: Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23:00, TVR 1;

26 iunie:

Grupa G: SUA – Germania, la Recife, ora 19:00, TVR 2;

Grupa G: Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19:00, TVR 1;

Grupa H: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23:00, TVR 1;

Grupa H: Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 23:00, TVR 2.

OPTIMILE DE FINALĂ

28 iunie (meci 49): locul 1 grupa A – locul 2 grupa B – la Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1;

28 iunie (meci 50): locul 1 grupa C – locul 2 grupa D – la Rio de Janeiro, ora 23:00, TVR 1;

29 iunie (meci 51): locul 1 grupa B – locul 2 grupa A – la Fortaleza, ora 19:00, TVR 1;

29 iunie (meci 52): locul 1 grupa D – locul 2 grupa C – la Recife, ora 23:00, TVR 1;

30 iunie (meci 53): locul 1 grupa E – locul 2 grupa F – la Brasilia, ora 19:00, TVR 1;

30 iunie (meci 54): locul 1 grupa G – locul 2 grupa H – la Porto Alegre, ora 23:00, TVR 1;

1 iulie (meci 55): locul 1 grupa F – locul 2 grupa E – la Sao Paulo, ora 19:00, TVR 1;

1 iulie (meci 56): locul 1 grupa H – locul 2 grupa G – la Salvador, ora 23:00, TVR 1.

SFERTURILE DE FINALĂ

4 iulie (meci 57): câştigătoare meci 53 – câştigătoare meci 54 – la Rio de Janeiro, ora 19:00, TVR 1;

4 iulie (meci 58): câştigătoare meci 49 – câştigătoare meci 50 – la Fortaleza, ora 23:00, TVR 1;

5 iulie (meci 59): câştigătoare meci 55 – câştigătoare meci 56 – la Brasilia, ora 19:00, TVR 1;

5 iulie (meci 60): câştigătoare meci 51 – câştigătoare meci 52 – la Salvador, ora 23:00, TVR 1.

SEMIFINALE

8 iulie (meci 61): câştigătoare meci 57 – câştigătoare meci 58 – la Belo Horizonte, ora 23:00, TVR 1;

9 iulie (meci 62): câştigătoare meci 59 – câştigătoare meci 60 – la Sao Paulo, ora 23:00, TVR 1.

FINALA MICĂ

12 iulie: învinsa meci 61 – învinsa meci 62 – la Brasilia, ora 23:00, TVR 1

FINALA

13 iulie: câştigătoare meci 61 – câştigătoare meci – la Rio de Janeiro, ora 22:00, TVR 1

Farmacia Precizia

Leave a Reply