Home / Actual / Pas fals pentru Precizia Săcele în liga a 4-a

Pas fals pentru Precizia Săcele în liga a 4-a

Precizia Săcele s-a deplasat la Codlea în cadrul etapei a VII-a a Ligii a IV-a, acolo unde a întâlnit formaţia gazdă, ACSM Codlea, o echipă ce avea până la startul partidei de sâmbătă un parcurs perfect: 5 victorii din 5 meciuri.

Din păcate pentru jucătorii săceleni, aceştia nu au reuşit să oprească seria de invincibilitate a codlenilor, meciul încheindu-se 2-1 pentru gazdele (0-0 la pauza) care rămân pe locul al 2-lea la egalitate de puncte cu lidera CS Inter Cristian, dar cu un meci mai puţin disputat.

De partea cealaltă, FC Precizia Săcele se afla pe locul 6, cu doar 10 puncte acumulate.

În minutul 38, delegatul Preciziei, directorul Aurel Bărbuţă a fost trimis în tribună pentru proteste la deciziile brigăzii de arbitri. Acesta a şi comentat acid după meci situaţia arbitrajului:

Asta este rezultatul nivelului foarte slab al arbitrajului braşovean, avem câţiva arbitri buni, dar sunt şi mulţi arbitrii slab pregătiţi, slab selecţionaţi, care distrug nivelul fotbalului braşovean. Noi, conducătorii, alături de jucători, încercam să ridicăm nivelul fotbalului participând în competiţie, promovând foarte mulţi tineri, încercând să avem un fotbal curat şi suntem foarte des dezavantajaţi, batjocoriţi, viciiati de unii dintre aceşti arbitri foarte slabi pregătiţi, penibili în multe cazuri.