Home / Actual / Precizia doar egal cu codasa Budila

Precizia doar egal cu codasa Budila

Speranţele de promovare ale Preciziei Săcele din acest sezon se diminuează considerabil după egalul de acasa cu ultima clasată Recolta Budila. A fost un 2-2 ruşinos pentru gazde care porneau ca mari favorite, în faţa unei echipe ce avea un singur punct în campionat dupa 7 etape şi primise 19 goluri.

De partea cealaltă săcelenii veneau după un 3-3 la Zărneşti şi sperau la 3 puncte care să îi aşeze pe locul 2 în clasamentul seriei braşovene a Ligii a V-a. Nu a fost aşa, deşi la pauză Săcele conducea cu 1-0. S-a terminat 2-2, după un gol egalizator aproape de minutul 90, marcat de cei de la Budila. Pentru Precizia Săcele a marcat o dublă Marian Aiftimoaie!

Dacă îți place să fii bine informat, te așteptăm în cea mai mare și activă comunitate online din Săcele pe pagina Saceleanul.ro și pe grupul Orașul Săcele.