Home / Actual / Pe 21 octombrie începe și Liga a IV-a județeană. Precizia Săcele va avea doar 4 adversare în campionat

Pe 21 octombrie începe și Liga a IV-a județeană. Precizia Săcele va avea doar 4 adversare în campionat

Pandemia COVID-19 și protocolul pentru competițiile sportive au făcut ca la startul următorului sezon al Ligii a IV-a să fie doar 5 participante.

Acestea sunt Precizia Săcele, Colțea Brașov, Olimpic Zărnești, ACSM Codlea și ACS Steagu Roșu Brașov, singurele care au solicitat în scris participarea în această competiție.

Vor fi 20 de etape ale acestei Grupe I, cum se va numi ea, iar echipele vor juca fiecare cu fiecare de 2 ori (în sistem tur-retur). 

Campionatul va începe pe 21 octombrie și se va termina pe 1 mai 2021, daca situația sanitară o va permite.

În prima etapa Precizia Săcele va sta, urmând a se deplasa la Zărnești pentru meciul cu Olimpic pe 24 octombrie.

Grupei I

1. Precizia Săcele
2. Colțea Brașov
3. ACSM Codlea
4. ACS Steagu Roșu Brașov
5. Olimpic Zărnești

Programul meciurilor, faza I, grupa I
Etapa 1/21.10.2020
Colțea Brașov –Olimpic Zărnești
ACSM Codlea – ACS Steagu Roșu
Precizia Săcele stă.

Etapa a 2-a, 24.10.2020
Olimpic Zărnești – Precizia Săcele
ACS Steagu Roșu -Colțea Brașov
ACSM Codlea stă.

Etapa 3/28.10.2020
Precizia Săcele – ACS Steagu Roșu
Colțea Brașov – ACSM Codlea
Olimpic Zărnești stă

Etapa 4/31.10.2020
ACSM Codlea – Precizia Săcele
ACS Steagu Roșu – Olimpic Zărnești
Colțea stă.

Etapa 5/07.11.2020
Precizia Săcele – Colțea Brașov
Olimpic Zărnești – ACSM Codlea
ACS Steagu Roșu stă.

Etapa 6/11.11.2020
ACS Steagu Roșu – ACSM Codlea
Olimpic Zărnești – Colțea Brașov
Precizia Săcele stă.

Etapa 7/14.11.2020
Precizia Săcele – Olimpic Zărnești
Colțea Brașov – ACS Steagu Roșu
ACSM Codlea stă

Etapa 8/18.11.2020
ACS Steagu Roșu – Precizia Săcele
ACSM Codlea – Colțea Brașov
Olimpic Zărnești stă.

Etapa 9/13.03.2021
Precizia Săcele – ACSM Codlea
Olimpic Zărnești -ACS Steagu Roșu
Colțea Brașov stă.

Etapa 10/17.03.2021
Colțea Brașov – Precizia Săcele
ACSM Codlea – Olimpic Zărnești
ACS Steagu Roșu stă.

Etapa 11/20.03.2021
Colțea Brașov – Olimpic Zărnești
ACSM Codlea – ACS Steagu Roșu
Precizia Săcele stă.

Etapa 12/24.03.2021
Olimpic Zărnești – Precizia Săcele
ACS Steagu Roșu -Colțea Brașov
ACSM Codlea

Etapa 13/03.04.2021
Precizia Săcele – ACS Steagu Roșu
Colțea Brașov – ACSM Codlea
Olimpic Zărnești stă.

Etapa 14/07.04.2021
ACSM Codlea – Precizia Săcele
ACS Steagu Roșu – Olimpic Zărnești
Colțea Brașov stă.

Etapa 15/10.04.2021
Precizia Săcele – Colțea Brașov
Olimpic Zărnești – ACSM Codlea
ACS Steagu Roșu stă.

Etapa 16/14.04.2021
Olimpic Zărnești – Colțea Brașov
ACS Steagu Roșu -ACSM Codlea
Precizia Săcele stă.

Etapa 17/21.04.2021
Precizia Săcele – Olimpic Zărnești
Colțea Brașov – ACS Steagu Roșu
ACSM Codlea stă.

Etapa 18/25.04.2021
ACS Steagu Roșu – Precizia Săcele
ACSM Codlea – Colțea Brașov
Olimpic Zărnești stă

Etapa 19/28.04.2021
Precizia Săcele – ACSM Codlea
Olimpic Zărnești – ACS Steagu Roșu
Colțea Brașov stă.

Etapa 20/01.05.2021
Colțea Brașov – Precizia Săcele
ACSM Codlea -Olimpic Zărnești
ACS Steagu Roșu stă.

Teodora Munteanu – antrenorul care te va ajuta să devii cea mai bună versiune a ta

 

Ciprian Sterpu