Home / Actual / Mai sus! Victorie cu emoții pentru Precizia Săcele

Mai sus! Victorie cu emoții pentru Precizia Săcele

Chimia Oraș Victoria a venit cu ambiții mari la Săcele, dornică să arate de ce era la momentul jocului lidera clasamentului.

Săcelenii însă nu s-au lasat timorați și au deschis scorul prin Stan, la jumătatea primei reprize, intrând la vestiare cu acest avantaj minim.

În repriza a 2-a, jucătorii de la Chimia Oraș Victoria au forțat egalarea și au și reușit să puncteze pentru 1-1 în minutul 60.

Pe final săcelenii au presat căutând victoria, ajutați și de eliminarea lui Colarez de la echipa oaspete, iar în minutele de prelungire a venit și golul izbăvitor de 2-1.

Victoria îi ajută pe săceleni să urce pe locul al doilea, în spatele liderului Colțea 1920 Brașov.