Home / Actual / Cupa Mondială la Râșnov: Dana Haralambie, reprezentanta României s-a clasat pe locul 10 în calificări

Prima zi de competitii oficiale, din cadrul Cupei Mondiale de Sarituri cu Schiurile s-a incheiat!

Joi, Cupa Mondiala a debutat cu o runda oficiala de calificare, la feminin. Pe trambulina de la Rasnov s-au aliniat la start cele mai bune sportive din lume.

Clasamentul de astazi a aratat astfel:

1. ALTHAUS Katharina – GERMANIA

2. KVANDAL Eirin Maria – NORVEGIA

3. STROEM Anna Odine – NORVEGIA

Dana Haralambie, reprezentanta Romaniei s-a clasat pe locul 10, Mitu Cosca Alessia, pe locul 32, iar Trambitas Andreea Diana, pe locul 41.

Astăzi de la ora 10.00 vor avea loc antrenamentele oficiale. De la 15.00, sariturile de proba, iar de la ora 16.00 va avea loc mansa de concurs, la feminin.

Weekendul acesta suntem la înălțime!

Vă așteptăm alături de sportivii români la Cupa Mondială la Sărituri cu Schiurile!

Dacă îți place să fii bine informat, te așteptăm în cea mai mare și activă comunitate online din Săcele pe pagina Saceleanul.ro și pe grupul Orașul Săcele.