CSM Săcele își continuă forma slabă din acest start de campionat și termină la egalitate, pe teren propriu, cu Urban Titu.
Puțin peste 200 de spectatori au asistat la un 0-0 destul de spectaculos, cu săcelenii la cârma partidei mai ales în repriza a două, când oaspeții au trecut la o aparare disciplinata și au trecut rar de mijlocul terenului.
Presiunea gazdelor nu s-a materializat și pe tabela, în special din cauza lipsei de conexiune dintre mijlocul și ofensiva echipei.
Dacă mijlocașii au avut travaliu, au cărat bine mingea și au presat încontinuu, în special pe partea dreaptă a atacului săcelean, ofensiva nu a reușit să fructifice nicio ocazie.
Cea mai importantă dintre oportunitățile gazdelor a fost o bară, în rest șuturi imprecise și centrări ce nu au fost fructificate.
CSM Săcele rămâne fără victorie după primele 5 etape din Liga a III-a și acumulează doar 3 puncte.
Etapa viitoare, săcelenii se vor deplasa la Brașov, pentru partida cu ACS Kids Tâmpa – pe 26 septembrie.
Dacă îți place să fii bine informat, te așteptăm în cea mai mare și activă comunitate online din Săcele pe pagina Saceleanul.ro și pe grupul Orașul Săcele.