Home / Actual / Victorie la scor pentru Precizia Săcele care rămâne pe podium şi după etapa a XI-a

Partida din week-endul trecut (3 noiembrie) dintre Precizia Săcele şi ACSM Codlea se anunţă echilibrată prin prisma poziţiilor din clasamentul la zi al Ligii a IV-a.

Jucătorii săceleni au luat partida în serios şi au reuşit să deschidă scorul prin Tudorie în minutul 26, majorând diferenţa prin Hăidau 10 minute mai tarziu si astfel s-a intrat la cabine cu scorul de 2-0 pentru Precizia!

După pauză codlenii au redus din diferenţă, însă Precizia a mai marcat de două ori prin Linguraru şi Bărbuţă stabilind scorul final: un sec 4-1!

Cele 3 puncte obţinute o menţin pe Precizia Săcele pe podium, la 6 puncte în spatele liderului Olimpic Zărneşti.

În partida juniorilor, Precizia Săcele – ACSM Codlea 2-0