Home / Actual / Victorie la scor pentru FC Precizia Săcele! Vezi cine a marcat un hattrick!

Victorie la scor pentru FC Precizia Săcele! Vezi cine a marcat un hattrick!

F.C. Precizia Săcele a învins acasă cu 6-0 (2-0 la pauză) pe A.C.S. Cetatea Rupea – Homorod, într-o partidă contând pentru etapa a XVIII-a a Ligii a IV-a.

Pentru săceleni au marcat: Coman o triplă, Bilivolschi, Stan, Linguraru, câte un gol fiecare, iar de la oaspeți Mircea Trușca a fost eliminat în repriza a doua pentru fault asupra unui adversar aflat în situație clară de poartă.

Cele 3 puncte obținute sâmbătî îi duc pe săceleni la un total de 32, cu care aceștia rămân pe locul al 5-lea în clasament.

La juniori, un sec 10-0 pentru săceleni!