Home / Actual / Victorie acasa pentru FC Sacele

Victorie acasa pentru FC Sacele

IMG_1848Sacelenii s-au revanşat astăzi, pe teren propriu, după meciul mai puţin reuşit de etapa trecută de la Bran. Astfel, FC Săcele a caştigat cu 5-1 în fata celor de la Blue Angel Cristian, într-un meci fără istorie, dominat de la cap la coadă de echipa gazdă. La pauză s-a intrat cu 3-0, după o serie de ocazii la poarta celor din Cristian ce se pot considera norocoşi că nu au pierdut la un scor mai mare. Un meci placut şi în repriza a doua, piperat cu alte 3 goluri şi un cartonaş roşu pentru Blue Angel Cristian, dar rezultatul final nu a fost nici o secundă pus sub semnul întrebării. Îl remarcăm astăzi de la FC Săcele pe Bogdan Sănduleac, cu o evoluţie demnă de un capitan şi lider de echipă. Travaliu şi eficienţă la mijlocul terenului pentru numărul 10 de la Săcele, care cu puţin noroc putea şi marca din lovitură liberă în prima repriză, balonul lovind bara porţii.  Alt evidenţiat este fundaşul Costel Manoli, cu un joc sigur pe faza defensivă şi atacantul Lucian Voicu, autor al unei triple astăzi.  Etapa viitoare echipa noastra se va deplasa la Sanpetru.