Home / Actual / Sportivii săceleni au cucerit Țara Bârsei

Sportivii săceleni au cucerit Țara Bârsei

Sportivii săceleni de la CS Babarunca Săcele au obținut rezultate foarte bune la Trofeul Țara Bârsei la Orientare, clasânduse pe podium la mai toate categoriile.

Trofeul Țara Bârsei a avut loc pe 5 și 6 august, în Noua și Poiana Brașov și a fost organizat de CS Babarunca Săcele în colaborare cu CSU Brașov. Prima etapă a Trofeului, din data de 5 august a fost și etapă din cadrul Campionatului Național de Orientare.
Peste 160 de sportivi s-au întrecut în cele două zile de concurs, sportivii săceleni înscriși în concurs având rezultatele foarte bune. Astfel, Nicolae Tulban a obținut locul I la M45, Cornel Spiridon și Dan Gârboan au fost pe primele locuri la M35, Tudor Pușcaș, locul II la M18, Tulban Maria locul II la F18, iar Petru Tulban locul II la M12.