Home / Actual / Rezultate bune pentru tinerii săceleni la Cupa “1 iunie” la baschet

Rezultate bune pentru tinerii săceleni la Cupa “1 iunie” la baschet

Sala de sport din cartierul Ştefan cel Mare din Săcele a fost locaţia ideală pentru cea de-a doua ediţie a Cupei “1 iunie” la baschet. La startul acestei cupe s-au înscris 6 echipe însumând 80 de tineri baschetbalişti, echipele provenind de la 3 cluburi sportive din Săcele, Braşov şi Câmpina, ce s-au luptat în cadrul a doua categorii competiţionale : baby-baschet şi mini-baschet.

danIn final, concursul desfăşurat între orele 10-17, s-a terminat cu următoarele două clasamente:

Clasament  baby-baschet   locul 1:     A.C.S.M. VIITORUL SACELE

locul 2:     C.S. GRC  CAMPINA

locul 3:     C.S.S.  BRASOVIA   BRASOV.

Clasament  mini-baschet    locul 1:     C.S. GRC  CAMPINA

locul 2:     A.C.S.M. VIITORUL SACELE

Acest eveniment a fost organizat de către Asociatia Club Sportiv Municipal (CSM) Viitorul Săcele, cu sprijinul consilierului local Daniel Onacă (foto dreapta).

Felicitări pentru implicare şi pentru rezultate!

Dacă îți place să fii bine informat, te așteptăm în cea mai mare și activă comunitate online din Săcele pe pagina Saceleanul.ro și pe grupul Orașul Săcele.