Home / Actual / Rezultate bune pentru săceleni la Carpath Cup! Urmează Fis Cup la Râșnov

Rezultate bune pentru săceleni la Carpath Cup! Urmează Fis Cup la Râșnov

Competiţiile Carpath Cup de miercuri de la Râşnov s-au încheiat cu rezultate bune pentru sportivii români!

Astfel, săceleanca Diana Trâmbiţaş a obţinut cel mai bun loc, clasându-se pe poziţia a 5-a, Carina Militaru terminând imediat în spatele ei, pe locul 6. Daria Chindriş a ocupat locul 10, în timp ce Delia Folea a încheiat pe locul 21.

Băieţii au concurat, la fel ca fetele, tot pe trambulina K64-HS71, Radu Păcurar fiind cel mai bine clasat, pe locul 8. Farkas Hunor a încheiat pe 12, Andrei Feldorean pe 14, Daniel Andrei Cacina pe 16, Florin Feroiu pe 28, Attila Benedek pe 29, Mario Butaru pe 31, Alexandru Runceanu pe 32, Mircea Jipescu pe 34 şi Moise Alexandru Folea pe 36.

Astăzi le ținem pumnii sportivilor noștri în competițiile FIS Cup care se desfășoară tot la Râșnov! Hai Săcele! Hai România!