Home / Actual / Precizia Săcele o învinge la penalty-uri pe CS Păulești și merge mai departe în Cupa României

Precizia Săcele s-a calificat în faza următoare a Cupei României, după ce a reușit să o depășească pe CS Păulești, din județul Prahova.

După primele 90 de minute în care cele două echipe nu au reușit să marcheze, prahovenii au deschis scorul în prima repriză de prelungiri.

George Linguraru a adus egalarea pentru Precizia Săcele, iar apoi la loviturile de departajare săcelenii s-au impus cu 6-5.

Faza a doua a Cupei României este programată pe 15 august, atunci când se vor afla în joc 34 de echipe calificate din faza I a competiției şi 22 de echipe din Liga a III-a, între acestea din urmă aflându-se şi reprezentantele brașovului AFC Hărman şi Olimpic Cetate Râşnov.

Peste 1.877.000 lei vor fi investiți de Primăria Săcele în zona Gârcini.