Home / Actual / Precizia Săcele mai urcă un loc în clasament după victoria la limită de la Prejmer

Etapa a XVII-a a Ligii a IV-a brașovene i-a pus pe jucătorii Preciziei Săcele față în față cu un adversar bun, ACS Prejmer.

Partida disputat pe stadionul din Lunca Câlnicului a fost tranșată la limită de Precizia Săcele, cu 1-0 prin golul marcat de Alexandru Tudorie în prima repriza, mai precis în minutul 26.

Victoria a ajutat-o pe Precizia să mai urce un loc, până pe poziția a doua a clasamentului Ligii a IV-a, dar la distanță de 7 puncte de lidera Olimpic Zărnești care nu a avut nicio problema cu Homorodul, scor final 9-0.

În partida de juniori, ACS Prejmer – Precizia Săcele 1-3