Home / Actual / Precizia Săcele este în “semifinalele” Cupei

Precizia Săcele este în “semifinalele” Cupei

Weekend-ul trecut au fost programate meciurile din sferturile de finală ale fazei judeţene din Cupa României. FC Precizia Săcele a reușit un meci foarte bun învingând cu 3-2 vecina de clasament ACS Hălchiu 2013, ajungând astfel în semifinalele Cupei. Precizia a deschis scorul prin Coman în minutul 12, fiind egalată după doar 3 minute. Aflându-se conduși la pauză după golul reușit de Hălchiu în minutul 31, săcelenii s-au motivat puternic și au întors rezultatul prin golurile marcate de Ilioaia min 68 și din nou Coman min 74.

Rezultatele rundei au fost: ACS Hălchiu 2013 2 – 3 Precizia Săcele, AS Poiana Mărului 1 – 10 AS Cetatea Rupea – Homorod, CS Chimia Oraşul Victoria 1 – 0 CS Inter Cristian,  şi Colţea 1920 Braşov 0 – 3 ASF Zărneşti. Semifinalele competiţiei vor avea loc în luna mai, finalistele urmând a se decide după meciuri tur-retur.

Sâmbătă 14 martie se va relua şi campionatul, în prima etapă din retur fiind programate jocurile: Precizia Săcele – Inter Cristian, Carpaţi Berivoi – Aripile Braşov, Steagu Roşu Braşov – ACSM Codlea, Prietenii Rupea – Olimpic Voila, Viitorul Ghimbav 2014 – ACS Hălchiu 2013, ASF Zărneşti – Chimia Oraşul Victoria, Cetatea Rupea – Homorod stă.

Sistematizare şi parcare cu concesiune. Surpriza primăriei pentru locuitorii de pe o stradă din Săcele.