Home / Actual / Precizia Săcele câștigă greu la Aripile Brașov și menține presiunea pe SR Brașov

Precizia Săcele câștigă greu la Aripile Brașov și menține presiunea pe SR Brașov

Etapa a XVII-a a Ligii a IV-a brașoveană nu a schimbat ordinea primelor 3 clasate, SR Brașov, Precizia Săcele și Olimpic Zărnești reușind toate să câștige și să-și păstreze deocamdată nemodificate șansele la promovare.

Precizia Săcele s-a deplasat la Ghimbav, pentru meciul cu Aripile Brașov acolo unde s-a impus greu, pe final, prin golurile marcate de Bilivolschi și Coman. Scor final Aripile Brașov – Precizia Săcele 1-2, într-un meci cu 2 penalty-uri, câte unul pentru ficare echipă.

SR Brașov a câștigat la scor mare, 4-0, la Victoria. Deplasarea ce se anunța dificilă cel puțin pe hârtie sau prin prisma locului din clasament al celor de la Chimia Orașul Victoria a fost până la urmă o victorie facilă pentru liderul SR Brașov.

Olimpic Zărnești a câștigat acasă cu 1-0 în partida cu Prietenii Rupea și rămâne pe locul III, la 5 puncte de primele două clasate, dar cu un meci mai puțin disputat.

În Liga a IV-a urmează 2 etape ce pot produce schimbări la vârful seriei. 

Astfel, în etapa a XVIII-a sunt programate deby-urile de clasament Precizia Săcele – Chimia Orașul Victoria și AS SR Brașov – Olimpic Zărnești, iar în etapa a XIX-a Precizia se deplasează la Zărnești, iar SR Brașov la Inter Tărlungeni.

# Nume echipa M V E I G P A
1 AS SR BRASOV 17 14 3 0 92-10 45p +21
2 A.S. F.C. Precizia Săcele 17 14 3 0 84-15 45p +21
3 A.S.C.Olimpic Zărneşti 16 13 1 2 70-9 40p +13
4 C.S. Chimia Orasul Victoria 17 11 0 6 42-33 33p +6
5 A.S.Inter Tarlungeni 17 9 5 3 37-11 32p +5
6 A.C.S.M. Codlea 17 10 2 5 39-18 32p +5
7 C.S. Inter Cristian 17 9 4 4 69-30 31p +4
8 A.C.S. Coltea 1920 Brasov 17 7 3 7 29-27 24p 0
9 A.C.S. Steagu Rosu Brasov 17 6 3 8 42-29 21p -3
10 A.S. Aripile Braşov 17 5 3 9 29-48 18p -9
11 A.F.C.S. Carpaţi Berivoi 17 5 1 11 32-80 16p -8
12 A.S. Avantul Dumbravita 16 4 1 11 25-57 13p -8
13 A.S. Olimpic Voila 17 4 0 13 22-58 12p -15
14 A.S. Cetatea Homorod 17 3 3 11 22-63 12p -15
15 A.S.Prietenii Rupea 17 3 0 14 27-74 9p -15
16 A.C.S.Vointa Hurez 17 2 0 15 14-113 6p -18