Home / Actual / Pas în gol pentru Precizia Săcele la Tărlungeni! Liderul Zărnești se desprinde

Pas în gol pentru Precizia Săcele la Tărlungeni! Liderul Zărnești se desprinde

Precizia Săcele a pierdut și deplasarea de la Tărlungeni cu Ciucașul din localitate, ajungând astfel la cea de-a treia înfrângere a sezonului actual.

Din păcate, așa cum am prevestit și aici la startul campionatului, s-a confirmat pe teren că alături de Precizia Săcele favorite la un loc de promovare sunt anul acesta Olimpic Zărnești, Ciucașul Tărlungeni și Inter Cristian, exact echipele ce au reușit să îi învingă pe săceleni.

Sâmbătă la vecinii din Tărlungeni a fost 0-0 la pauză și 1-0 la final pentru gazde, prin golul marcat în minutul 66 de către Adrian Bălan.

Precizia Săcele rămâne pe podium, pe pozitia a III-a, dar lidera Olimpic Zărnești s-a distanțat la 6 puncte de ocupantele pozițiilor a doua și a treia.

În meciul juniorilor Ciucașul Tărlungeni – Precizia Săcele 0-9.