Home / Actual / MiniRugby: Turneul Final de U14 de la Săcele a fost câștigat de ACS Șoimii București. Săcelenii au terminat pe 5

La Săcele, pe terenul Precizia, a avut loc în acest weekend Turneul Final de U14 din cadrul Campionatului Național de MiniRugby 2019.

În urma partidelor disputate, campioana națională la această categorie de vârstă a ieșit echipa ACS Șoimii București, care a învins în finală, la lovituri de picior așezate (3-3 la finalul timpului de joc) cu 3-2 pe CSS Gura Humorului.

Pe locul trei al podiumului a urcat CSU Arad.

Sportivii U14 de la CS Rugby Săcele au terminat turneul pe un onorant loc 5.