Home / Actual / Meci bun pentru Precizia Săcele cu liderul ACS Prejmer

Meci bun pentru Precizia Săcele cu liderul ACS Prejmer

Într-un meci cu ritm bun pentru Liga a IV-a, Precizia Săcele a reușit să câștige cu 2-0, întâlnirea de pe teren propriu cu lidera neînvinsă de pana artunci a campionatului, ACS Prejmer.

Cei poate 100-120 de spectatori au asistat la o primă repriză de calitate cu ocazii și goluri.

Primii au amenințat poarta oaspeților săcelenii, prin ocazia lui Andrei Bilivolschi cel care scăpat singur cu portarul și a trimis balon inteligent pe lângă acesta, dar și milimetric pe lângă bară.

De partea cealaltă oaspeții au răspuns cu două ocazii bune, însă cel care a deschis scorul a fost Alexandru Tudorie care a șutat frumos și plasat de 18 m.

Până la pauza a mai marcat și George Munteanu o dată, astfel că Precizia a intrat la cabine cu un avantaj de 2 goluri.

În repriza a doua, meciul și-a mai pierdut din intensitate, săcelenii ratând alte câteva ocazii bune.