Home / Actual / Jucătorii săceleni și-au luat revanșa în Cupă, dar urmează și meciul retur!

Jucătorii săceleni și-au luat revanșa în Cupă, dar urmează și meciul retur!

Dacă în campionat cei de la Olimpic Zărnești s-au impus în ambele meciuri, 4-1 la Zărneşti şi 1-0 la Săcele, în Cupa României Precizia Săcele și-a luat revanșa miercuri, în partida tur contând pentru semifinalele fazei județene a Cupei României la Fotbal.

A fost 1-0 pentru săceleni prin reușita lui Robert Fekete din minutul 22 al primei reprize, conducătorul de joc al Preciziei reușind o execuție frumoasă din afara careului.

Calificarea se joacă tur-retur, iar dacă doresc să cucerească pentru a doua oară consecutiv acest trofeu, elevii lui Ciprian Ursu trebuie să fie atenți la partida de la Zărnești acolo unde gazdele practică un joc mult mai agresiv.

În cealaltă semifinală a acestei competiții, Ciucașul Tărlungeni a învins cu 2-1 pe ACS Prejmer.