Home / Actual / Învinsă la Zărnești cu 3-2, Precizia Săcele pierde contactul la vârf cu AS SR Brașov

Deși a început promițător meciul cu Olimpic Zărnești, reusind sa deschida scorul prin Tudorie, o revenire puternică a gazdelor pe final de primă repriză a făcut ca tabela să arate la pauză un neverosmil 3-1 pentru gazde.

Repriza a doua a fost o cursă după egalare, însă săcelenii au reusit doar în min. 88 să reducă din diferența prin golul lui Pușcasu, rezultat final 3-2.

La Tărlungeni, într-un meci interesant, Inter Tărlungeni a cedat fără drept de apel în fața celor de la AS SR Braşov.

A fost 0-3 la final (0-1 la pauza) prin golurile lui E.Popa min. 39, Strătilă min. 70 – din penalty și Damian min.81.

Prima înfrângere a săcelenilor din acest campionat îi duce pe locul al II-lea, la 3 puncte distanță de rivala la promovare AS SR Brasov, dar șanse de a termina pe locul ce duce la baraj încă există.