Home / Actual / Inter Cristian a pus capăt seriei de victorii ale Preciziei Săcele

Inter Cristian a pus capăt seriei de victorii ale Preciziei Săcele

Precizia Săcele s-a deplasat la Cristian, sâmbătă – 20 octombrie, din postura de lideră a Ligii a IV-a și după o serie de șapte victorii consecutive.

Meciul cu Inter Cristian a pus capăt, din păcate, acestei serii săcelenii fiind învinși cu 2-1 (1-1 la pauză) de o formație gazdă solidă și ea angrenată în cursa pentru primele locuri.

Pentru Precizia Săcele a deschis scorul George Linguraru în minutul 2, golurile cristolovenilor fiind marcate de Nazaru și Feraru.

Clasamentul a suferit câteva modificări la vârf, acolo unde lider a redevenit Olimpic Zărnești, după o victorie la mustață cu 1-0 în fața celor de la ACS Steagu Roșu Brașov.

În Liga a V-a, FC Precizia Săcele II a surclasat-o pe AS Vulcan 2008 cu 9-1 și se află pe poziția a doua, la 2 puncte în spatele Cetățenilor din Ghimbav, dar cu un meci mai puțin disputat.