Home / Actual / FC Precizia Săcele doar egala Hălchiului acasă

FC Precizia Săcele doar egala Hălchiului acasă

Cei aproximativ 100-150 de spectatori prezenţi pe stadionul din cartierul Electroprecizia au putut urmări sâmbătă o partidă extrem de interesantă, un derby de clasament dintre FC Precizia Săcele şi ACS Hălchiu, ocupantele locurilor 5 şi 6 în Liga a IV-a.

Meciul a fost unul interesant, plăcut ochiului şi s-a terminat nedecis, 2-2. Prima repriză a fost adjudecată de oaspeţi, care au condus cu 2-0 profitând de naivităţile din apărarea săceleană, dar scorul cu care echipe au intrat la pauză a fost 1-2. Presa locală punctează și faptul că directorul sportiv al gazdelor a intrat peste arbitrii protestând față de maniera de arbitraj și cerându-le acestora să fie corecți!

În repriza a doua meciul a curs doar spre poarta oaspeţilor de la Hălchiu, săcelenii alergând după egalarea pe care au obţinut-o, tinerii fotbalişti ai Preciziei nereuşind şi golul victoriei, spre dezamăgirea celor prezenţi. FC Precizia Săcele continuă astfel perioada nefastă, reuşind doar 1 punct din ultimele 2 partide şi îndepărtându-se la 11 puncte de lidera CS. Olimpic Cetate Râşnov.

1 C.S. Olimpic Cetate Rasnov 12 10 2 0 47-6 32p +11
2 A.S. Viitorul Ghimbav 2014 12 7 5 0 24-8 26p +11
3 A.S. Aripile Braşov 12 8 2 2 24-14 26p +8
4 A.C.S.M. Codlea 12 7 4 1 32-12 25p +7
5 F.C. Precizia Săcele 12 6 3 3 39-18 21p 0
6 C.S. Inter Cristian 12 6 3 3 33-14 21p +6
7 A.C.S. Hălchiu 12 6 3 3 17-10 21p +6
8 A.S.F. Zărneşti 12 6 1 5 29-21 19p +4