Home / Actual / FC Precizia Săcele câștigă greu la Voila

FC Precizia Săcele câștigă greu la Voila

Obiectiv îndeplinit pentru Precizia în deplasarea de la Voila, unde o victorie a săcelenilor era de așteptat în condițiile în care întâlneau echipa de pe locul al 15-lea.

Deși s-au văzut conduși la pauză cu 1-0 după golul înscris de către Veconi în minutul 20, tinerii fotbaliști săceleni au revenit în repriza secundă și au înscris de 2 ori prin Ștefanu în minutul 58 și Staicu în minutul 74.

Victoria din deplasare aduce încă 3 puncte săcelenilor, consolidează poziția a 8-a ocupată în acest moment, și urcă totalul de puncte al stagiunii la 30.

La juniori, FC Precizia Săcele a câștigat cu un neverosimil 10-0.