Home / Actual / Doar 2-2 pentru FC Sacele, in deplasarea de la Harman

Doar 2-2 pentru FC Sacele, in deplasarea de la Harman

FC Săcele s-a deplasat duminică la Hărman, deşi a întalnit într-o partida contând pentru Liga a V-a pe CS Olimpia Sânpetru, codaşa clasamentului. Din păcate doar un egal obţinut de ai noştri, în faţa unui adversar ce probabil va fi batut de toată lumea în acest sezon. Au deschis scorul ai noştri, printr-un penalty executat de Sănduleac, la pauza intrându-se cu 1-1 după o egalare a gazdelor printr-un şut de la mare distanţa. Repriza a doua a fost dominată de săcelenii care au mai marcat o data prin acelaşi Sănduleac, care mai dovedeşte o dată că are valoare mult superioară ligii a V-a. Tolnay şi Voicu au mai ratat ocazii pentru FC Săcele, iar Bodrea a cerut un penalty neacordat de arbitru. Din păcate, am fost egalaţi printr-un sut de la distanţă şi meciul s-a încheiat 2-2, un semiesec pentru FC Săcele şi 2 puncte pierdute într-o luptă pentru primele locuri din clasament.