Home / Actual / Dana Haralambie s-a clasat pe locul 21 în ultima etapă de la Râşnov!

Dana Haralambie s-a clasat pe locul 21 în ultima etapă de la Râşnov!

Prima competiţie individuală de la Râşnov, cea de sambata, s-a încheiat cu o nouă clasare în puncte pentru Dana Haralambie!

După cum o ştim pe sportiva noastră, aceasta a avut emoţii în prima manşă, dar a reuşit să se concentreze şi să mulţumească fanii prezenţi.

Dana a ocupat locul 25 și spera, cu susţinerea suporterilor să poată prinde un top 15 în a doua zi de concurs, duminica.

Iar Dana a fost aproape de acest prag, după ce în prima manşă de duminica a încheiat pe locul 16.

Din păcate, la a doua săritură vântul a reprezentat un adversar greu de învins la încercarea finală, dar sportiva noastră a obţinut o clasare finală pe locul 21 care îi îmbunătăţeşte zestrea din clasamentul general al Cupei Mondiale cu 10 puncte.

Cealaltă reprezentantă a noastră, Diana Trâmbiţaş, nu a acces în manşa secundă, dar continuă să progreseze pentru competiţiile viitoare.

Vă mulţumim pentru susţinerea oferită pe tot parcursul întrecerilor care s-au desfăşurat pe trambulina Valea Cărbunării din Râşnov, pentru toate sportivele participante!