Home / Actual / Dana Haralambie câștigă prima etapă de FIS Cup de la Râșnov

Dana Haralambie câștigă prima etapă de FIS Cup de la Râșnov

O veste excelentă pentru sportul săcelean vine de la Râșnov, acolo unde Dana Haralambie a câștigat prima etapă de FIS Cup din cele două etape programate a se desfășura în aceste zile pe Valea Cărbunării!

Sportiva noastră a reușit să confirme așteptările și după sărituri de 88 și 91,5 metri și-a asigurat locul 1 pe podiumul de la Râșnov. Performanțe notabile au mai avut și Diana Trâmbițaș care a fost pe 7, Carina Militaru pe 8 și Diana Chindriș care a terminat competiția pe locul al 10-lea.

Prin acest rezultat, Dana a obținut 100 de puncte în clasamentul general al FIS Cup, acolo unde după 5 etape desfășurate din totalul de 8, se află pe locul al 2-lea, cu 282 de puncte.