Home / Actual / Cupa Orasului Sacele la final

Cupa Orasului Sacele la final

10364169_735020729878231_4165147348191075159_nDuminica, 8 iunie 2014, Club Sportiv Rugby Săcele a organizat prima ediție a Cupei Orașului Săcele, pe terenul de rugby din cartierul Electroprecizia. A fost un turneu foarte reusit la care au participat următoarele echipe: Șoimii București, Flamingo București, Antonio Jr. București, Tărtășești Dâmbovița, Aurora Băicoi, CS Rugby Sibiu, Gringos Cristian, Rugby Club Brașov și gazdele, Club Sportiv Rugby Săcele.

Aproximativ 260 de copii au participat la acest turneu, acesta desfășurându-se pe următoarele categorii de vârstă: Under 8, Under 10, Under 12 și Under 14. Pe locul 1 la categoria Under 14 s-a clasat Aurora Băicoi, pe locul 2 Valahii Tărtășești și pe locul 3 CS Rugby Sibiu.

Club Sportiv Rugby Săcele a ocupat locul 1 la categoria Under 12, Aurora Băicoi clasandu-se pe locul 2 și Gringos Cristian pe locul 3. La categoria Under 10, pe locul 1 Antonio Jr, pe locul 2 Șoimii București și pe 3 Flamingo București. La categoria Under 8, toate cele 3 echipe de pitici, Antonio Jr, Șoimii București și Club Sportiv Rugby Săcele au câștigat premiul 1.

Felicitări tuturor echipelor participante si organizatorilor pentru reusita!