Home / Actual / Compania R.E.T. angajează la Săcele

Compania R.E.T. angajează la Săcele

Parte a grupului german Reiff, R.E.T. Reiff Elastomertechnik este unul dintre liderii în dezvoltarea tehnologiilor de injectare a elastomerilor și în producția pieselor din elastomeri, având 50 de ani experiență în dezvoltarea și furnizarea de soluții inovative pentru o gamă largă de aplicații: automotive, vehicule utilitare, tehnică medicală, industria alimentară, industria grea sau inginerie mecanică.

Pentru noua fabrică pe care R.E.T. o deschide în Săcele (Brașov) angajăm:

Operatori producție

Responsabilități:

• Utilizarea și supravegherea utilajelor de producție conform instrucțiunilor de lucru;

• Verificarea vizuală a pieselor;

• Încadrarea în normele zilnice de producție;

• Respectarea instrucțiunilor de lucru;

• Completarea fișelor zilnice de producție.

Cerințe:

• Minim studii gimnaziale;

• Disponibilitate pentru program de lucru în 3 schimburi;

• Seriozitate, responsabilitate, disciplină;

• Atenție la detalii.

Beneficii:

• Salariu competitiv;

• Tichete de masă;

• Bonusuri;

• Mediu de lucru la standarde occidentale;

• Formare la locul de muncă;

• Posibilități reale de promovare într-o companie în expansiune în România.

Rugăm persoanele interesate să aplice online la e-mail: [email protected] sau personal la sediul fabricii din Str. Parcului nr.18, Săcele (Platforma industrială Electroprecizia), pentru Simona Tulbure.

Reglor pentru mașini de dispensare și injecție

• Efectuarea de reglaje la echipamentele de producție;

• Efectuarea schimburilor de dispozitive și matrițe;

• Efectuarea de operațiuni specifice de verificare și validare a producției;

• Executarea de lucrări de întreținere preventivă;

• Controlul periodic al funcționării utilajelor, măsurarea parametrilor;

• Evidența intervențiilor și a defecțiunilor;

• Supravegherea performanței proceselor.

Cerințe:

• Minim studii medii, specializare tehnică;

• Experiență pe un post similar minim 1 an;

• Bune abilități de comunicare și organizare a sarcinilor;

• Experiență în utilizarea calculatorului;

• Cunoașterea unei limbi străine (engleza sau germana) la nivel minim mediu;

• Spirit proactiv, deschidere spre îmbunătățire continuă și autoperfecționare.

Beneficii:

• Bonusuri;

• Programe de pregătire în țară și în străinătate;

Dacă îți place să fii bine informat, te așteptăm în cea mai mare și activă comunitate online din Săcele pe pagina Saceleanul.ro și pe grupul Orașul Săcele.

Farmacia Precizia