Home / Actual / Andreea Bănică, Maria Dragomiroiu şi Benone Sinulescu – capete de afiş la Sântilie 2017. Iată programul complet al evenimentului.
Andreea Bănică, Maria Dragomiroiu şi Benone Sinulescu – capete de afiş la Sântilie 2017. Iată programul complet al evenimentului.

Andreea Bănică, Maria Dragomiroiu şi Benone Sinulescu – capete de afiş la Sântilie 2017. Iată programul complet al evenimentului.

Sântilia 2017 – sărbătoarea tuturor săcelenilor

Anul acesta Primăria Municipiului Săcele a pregătit 4 zile de sărbătoare.
Prima zi, chiar de sfântul Ilie, va fi o zi dedicată tinerilor și sportului, ziua a doua este dedicată evenimentelor culturale care vor marca originea mocănească a sărbătorii, iar ultimele două zile vor aduce comunitatea săceleană împreună la pahar de vin și voie bună.

Program

JOI, 20 IULIE

– CROSUL DE SÂNTILIA – PIAȚA LIBERTĂȚII – ORA 11.00
– CUPA SÂNTILIA LA FOTBAL – STADION ELECTROPRECIZIA ORA 14.00
– ”LEGENDELE ȚĂRII BÂRSEI” – JOCURI INTERACTIVE PENTRU COPII (în parteneriat cu AMB) – PARCUL DIN CARTIERUL ȘTEFAN CEL MARE – ORA 14.00

VINERI, 21 IULIE

– SÂNTILIA LA MOCANI – PIAȚA UNIRII (TURCHEȘ) – ORA 15.00
– TEATRU DE PĂPUȘI – PARCUL DIN CARTIERUL ȘTEFAN CEL MARE – ORA 17.00

SÂMBĂTĂ, 22 IULIE

STADIONUL DE RUGBY ELECTROPRECIZIA
– ORA 11.00 DESCHIDEREA PORȚILOR
– ORA 14.00 CUVÂNT DE BUN VENIT AL PRIMARULUI VIRGIL POPA
– ORA 14.30 PREMIEREA CÂȘTIGĂTORILOR DE LA CROS ȘI FOTBAL
– ORA 15.00 RECITALURI DENIS, ȘTEFAN MORARU , IULIA LUPȘA
– 17.00 IONICĂ MOROȘANU
– 19.00 ION DE LA ROMANIA
– 20.00 TRUPA COCO
– 21.00 ANDREEA BĂNICĂ
– 22 30 FOC DE ARTIFICII

SEARĂ DE CLUB – VIS A VIS DE ROULEAU GUICHARD – ORA 22.30
– RAZVAN COJOCARIU
– ANDRADA
– DJ NICK

DUMINICĂ, 23 IULIE

STADIONUL DE RUGBY ELECTROPRECIZIA
– ORA 11.00 DESCHIDEREA PORTILOR
– RECITALURI CORINA COJOCARU, IULIA LUPSA, SERAFIM GHEORGHE, GHEORGHE ȘOREA, PRIETENII CÂNTAREȚI
ORA 15.00 – MARIA DRAGOMIROIU
– RECITALURI FANE LUPU, ANSAMBLUL CUNUNA BODULUI, ANSAMBLUL JUNII SĂCELENI, ANSAMBLUL CUNUNA CARPAȚILOR, FORMAȚIA ARDELENII, ADRIANA CIOCAN
ELENA ISTRATE, MARIA ISTRATE, ANSAMBLUL CETĂȚUIA TELIULUI, ANSAMBLUL ASTRA SĂCELE, ANSAMBLUL DUCȘOARA PURCĂRENI
ORA 21.00 – BENONE SINULESCU
ORA 22.30 – FOC DE ARTIFICII

Scroll To Top